belka z lotk 2

Ministerstwo Sportu i Turystyki udostępniło wyniki współzawodnictwa sportowego. Najlepszym okazał się UKS Unia Bieruń, zaś w kategorii województw zwyciężyło mazowieckie.

Klasyfikacja współzawodnictwa powstała w oparciu wyników sportowych wszystkich klubów badmintonowych, których zawodnicy brali udział w turniejach młodzieżowych i juniorskich rangi mistrzostw Polski oraz MMM.

2

Najlepszym klubem badmintonowym w 2018 roku został UKS Unia Bieruń, który zdobył łącznie 129 punktów. Na drugim miejscu uplasował się MKS Orlicz Suchedniów, a za nim, z wynikiem 81 punktów, umiejscowił się UKS Hubal Białystok. Tuż za podium znalazł się ABRM Warszawa (76 pkt.).

1

Pośród województw najlepszy wynik uzyskało mazowieckie (292,5 pkt.), drugie miejsce zajęło śląskie (247,5), a na najniższym miejscu podium znalazło się dolnośląskie (139,5 pkt.). Czwarte miejsce zajęło województwo podlaskie, które uzyskało 129 punktów.

Największy postęp osiągnął UKS Unia Bieruń, który zdobył 55,25 pkt. więcej analogicznie do roku 2017, gdy zajął w tej klasyfikacji trzecie miejsce. Drugi pod tym względem był ABRM Warszawa, który uzyskał 44,25 pkt. więcej i wskoczył w rankingu o 15 pozycji, a trzeci co do wielkości wzrost w punktowej klasyfikacji odnotował KKS Ruch Piotrków Trybunalski.

Województwo mazowieckie uzyskało największy wzrost (146,5 pkt.) w porównaniu z 2017 r. Na drugim miejscu znalazło się śląskie, które zdobyło 73,5 pkt. więcej, a na trzecim łódzkie (wzrost o 56 pkt.).