belka z lotk 2

55. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gnieźnie zafundowały nam wiele emocji. Były zacięte pojedynki, rewanże i niezwykle efektowne zagrania – czyli wszystko to, co powinno pojawić się na imprezie tej rangi. Dodatkowego finały były transmitowane na żywo w TVP Sport oraz sport.tvp.pl.

W finale debla kobiet zmierzyły się Agnieszka Wojtkowska i Aneta Wojtkowska oraz Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska. Warto podkreślić, że te starcie było powtórką sprzed roku. Ostatecznie to siostry Wojtkowskie wygrały w trzech setach ten niezwykle zacięty pojedynek 20-22 21-17 25-23 i obroniły tytuł.

Starcie singlistów było rewanżem za finał sprzed roku pomiędzy Adrianem Dziółko i Michałem Rogalskim. Adrian odpłacił się za zeszłoroczną porażkę, zwyciężając w dwóch setach 21-17 21-15.

W mikście spotkały się ze sobą Agnieszka Wojtkowska i Paweł Pietryja oraz Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane, jednak w trzecim górę wzięło doświadczenie Agnieszki i Pawła, którzy wygrali cały mecz 21-19 20-22 21-14.

Finał debla był drugim z rzędu dla Miłosza Bochata i Adama Cwaliny, którzy tym razem zmierzyli się z Przemysławem Wachą i Michałem Łogoszem. Mistrzowie sprzed roku w dwóch setach pokonali starszych rywali 23-21 21-18.

38 minut zajęło Kamili Augustyn wygranie meczu z Wiktorią Dąbczyńską w dwóch setach do 19 oraz obronienie tytułu. Trzeba przyznać, że młodsza Wiktoria zawzięcie walczyła do samego końca, w drugim secie odrabiając znaczną stratę do rywalki, jednak zmęczenie wynikające z bardzo długiego finału debla wzięło górę.

Podsumowując, to były kolejne znakomite mistrzostwa, w których faworyci potwierdzili swoją klasę. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przybyli do Gniezna, a także widzom, którzy oglądali transmisje na żywo.

 

2019 02 03 10

loading...