belka z lotk 2

Klubowe Mistrzostwa Europy 2018 - Białystok

ECC 2018. Siódmy tytuł Rosjan! Chambly Oise pokonane w finale!

Klubowe Mistrzostw Europy 2018 zakończone. Po raz siódmy w historii tych rozgrywek zwyciężyła rosyjska ekipa Primorie Władywostok, która w pojedynku finałowym pokonała francuskiego mistrza kraju Chambly Oise 3:1.

Rosjanie byli faworytami do zwycięstwa w tym roku. Wzmocnieni dwójką koreańskich badmintonistów jak burza przeszli przez eliminacje w rozgrywkach grupowych. W ćwierćfinale pokonali mistrza Polski SKB Litpol-Malow Suwałki, a w grze o finał obrońców tytułu Issy Les Moulineaux z Francji. Wygrana rosyjskiej drużyny nie była niespodzianką.

Ich siódmy tytuł klubowych mistrzów Europy stał się faktem po zwycięstwie w finale nad francuską drużyną Chambly Oise, w której jedną z głównych ról odgrywał Polak Robert Mateusiak. Trzecie pozycje w tegorocznych mistrzostwach zajęły drużyny pokonane w półfinale, Francuzi z Issy Les Moulineaux oraz Włosi z Calvi Network BC Milano, pokonani przez drużynę Roberta Mateusiaka.

Wynik finału
Primorie Władywostok – Chambly Oise 3:1
Szczegółowe wyniki dostępne są na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw.

Klasyfikacja końcowa
1. Primorye Władywostok, Rosja
2. Chambly Oise, Francja
3. Issy Les Moulineaux, Francja
3. Calvi Network Milano, Włochy

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie mistrzostw (ecc2018.bialystok.pl), lub profilu facebookowym wydarzenia.

Źródło: ECC 2018 Press Office

loading...