belka z lotk 2

Klubowe Mistrzostwa Europy 2018 - Białystok

ECC 2018. Primorie i Chambly w wielkim finale!

Mistrzostwa wkroczyły w decydującą fazę. W piątek poznaliśmy dwójkę finalistów, którzy walczyć będą o tytuł mistrzów Europy. Wiadomo już, że tytuł zmieni w tym roku właściciela. O miano najlepszej drużyny klubowej Europie walczyć będą w wielkim finale rosyjskie Primorie Władywostok i francuskie Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem w składzie.

Faza pucharowa klubowych mistrzostw Europy była niezwykle emocjonująca. W czterech ćwierćfinałach zobaczyliśmy osiem najlepszych drużyn po rozgrywkach grupowych. W gronie ćwierćfinalistów była ekipa mistrza Polski SKB Litpol Malow Suwałki, która o awans do półfinału zmierzyła się z obrońcami trofeum, Francuzami z Issy Moulineaux. Niestety, Polacy przegrali 1:3 i pożegnali się z turniejem.

Swoje gry ćwierćfinałowe wygrały Primorie Władywostok, uznawane za największego faworyta turnieju, włoskie Calvi Network Milano oraz druga francuska ekipa Chambly Oise, w której jedną z głównych ról odgrywa Robert Mateusiak, gwiazda polskiego badmintona.

Półfinały były pokazem znakomitej gry ekipy rosyjskiej i francuskiej. Najpierw Rosjanie pokonali broniących trofeum Francuzów z Issy po trzech pojedynkach, a na deser mistrz Francji Chambly Oise wygrał z włoskim zespołem z Mediolanu. W finale zmierzą się Rosjanie i Francuzi, a polscy kibice będą mieli okazję zobaczyć w wielkim finale badmintonowej ligi mistrzów swojego badmintonistę. Polskim akcentem w finale będzie udział w najważniejszym spotkaniu turnieju Roberta Mateusiaka.

Specjalnie z okazji Klubowych Mistrzostw Europy do Białegostoku przyjechali wiceprezydent Badminton Europe Portugalczyk João Matos oraz sekretarz generalny europejskiej organizacji Duńczyk Brian Agerbak. João Matos pytany o wrażenia ze swojego pierwszego pobytu w stolicy Podlasia nie krył zadowolenia. - To piękne miejsce i miasto, które bliskie jest badmintonowi. Impreza zorganizowana jest wzorowo. Płynie do mnie wiele pochlebnych opinii na temat przeprowadzenia mistrzostw. A samo miasto i okolica jest znakomita.

W sobotę o 11.00 w hali sportowej Zespołu Szół Rolniczych w Białymstoku Primorie Władywostok i Chambly Oise rozegrają mecz finałowy o tytuł klubowego mistrza Europy. Primorie stanie przed szansą na siódmy tytuł w historii. Francuzi powalczą o pierwsze zwycięstwo. W 2016 i 2015 roku francuski zespół grał już w finale ECC. Dwukrotnie uległ. Czy tym razem wygra?

Harmonogram dnia finałowego, sobota (23.06.2018)
11:00 AM Primorye Vladivostok/Russia - BC Chambly Oise/France, court 1
Po spotkaniu finałowym dekoracja wszystkich medalistów.

Pełne wyniki oraz wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie mistrzostw (ecc2018.bialystok.pl), lub profilu facebookowym wydarzenia.

Źródło: ECC 2018 Press Office

loading...